Zıkkım olsun!

“Epstein” adını taşıyan gebermiş bir sapığın Wikileaks belgelerine benzeyen kayıtlarıyla dünya, Gazze’de yaşananlara suspus olmuş durumda. Dünyaya rezil olmamak için Siyonist teröre seslerini çıkaramıyorlarmış. Vah insanlığa! Her geçen saniye, “Nasılsanız, ancak öyle yönetilirsiniz” hakikatini yaşıyor rezil beşeriyet.

ÜÇ ay oldu Gazze’deki soykırım operasyonu başlayalı.

Hayvanlara verilen yemlerden ekmek yaparak açlıklarını gidermeye çalışan Gazzeliler, ahirete iman etmeyenlerden soracakları gibi ahirete iman edenlerden de bu durumun hesabını soracaklar.

Yardım tırlarının önüne geçip dünyayla dalga geçen Siyonist sözde sivil teröristler için hayat güllük gülistanlık.

Kilometrelerce tır kuyruğu oluşmuş durumda Refah Sınır Kapısı’nda. Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, “Refah Kapısı’nı biz açık tutuyoruz ama Yahudiler tırların geçişine izin vermiyor” diyerek üzerinden atıyor sorumluluğu.

Biz, kamuoyu olarak ne olduğunu bilmiyoruz. Sadece söylentiler… Çok can sıkıcı bu durum.

“Epstein” adını taşıyan gebermiş bir sapığın Wikileaks belgelerine benzeyen kayıtlarıyla dünya, Gazze’de yaşananlara suspus olmuş durumda. Dünyaya rezil olmamak için Siyonist teröre seslerini çıkaramıyorlarmış.

Vah insanlığa!

Her geçen saniye, “Nasılsanız, ancak öyle yönetilirsiniz” hakikatini yaşıyor rezil beşeriyet.

Gazze’de açlık zirve yapmışken, bebekler artık bombalı saldırılar dışında açlıktan da ölmeye başlamışken, dünyada bu soykırımı destekleyen iki ülkenin büyükelçiliklerinden rezalet ve skandal paylaşımlar yapılıyor.

Neymiş? Çay nasıl demlenirmiş… İçtiğiniz her yudumda bin kere boğulun inşallah!

Zıkkım olsun her yudumu!

Geçtiğiniz her dalga vurgun olsun ciğerinize inşallah!

***

Para politikası faizi yüzde 45 oldu

Her geçen gün enflasyonun bir seyir daha yukarı çıkışına şahit olmak bir yana, döviz kurunun paramızı ezmesine, faizlerin yükselerek cebimize çökmesine alıştırılıyoruz adeta.

Yazık! Bundan sadece bir yıl önce, “Ne olursa olsun, bedeli öder, yine de faizi sıfıra indiririz” derken, güzel günlerin hayâlini kurarken, bugün bir buçuk yılda yüzde üç yüze ulaşan kiraları, market fiyatlarını, dövizden vergi almayı, vergisini ödemeyen ev sahiplerinden biraz daha fiyat yükseltmelerini ister gibi daha fazla vergi almayı düşünen Maliye’yi, özel okullarda eğitim giderlerinin en az 200 bini bulduğu Türkiye’yi konuşuyoruz.

AK Parti iktidarının ilk yıllarda tüm Türkiye’yi özel okullara ve özel hastanelere nasıl yönlendirdiğini, nasıl teşvik ettiğini hatırlıyoruz da… Özel hastaneler de vatandaşın cebine göz dikmiş, özel okullar da. Ve her gün fahiş fiyatlarla mücadele ediyoruz tüm Türkiye olarak. Ediyoruz işte!

İsveç’in NATO üyesi olması hususunda da naz etmişiz herhâlde. O kadar!

Şu satırları öyle üzgün, öyle büyük kederle yazıyorum ki… Vallahi utanıyorum. Böyle olmamalıydı. Faizleri sıfıra indirirken fakir olmakla korkutuyorlardı, ama bedelini ödemeye hazırdık. Ama faizler ne duruma gelmiş; peki, bu durumda neyin bedelini ödeyelim?