Ulu Demagog

Alttan bakıyorum, sağdan bakıyorum, soldan bakıyorum; İstanbul’da Sayın Aday’ın hizmeti, mezarlık ibriğiyle deniz hatlarında satılan çay bardağına dümen grafiği yerleştirmek. Zaten kendisine bir tek üstten bakamıyorum. İzin vermiyor. Öyle tepede… Zira öyle büyük demagog. Evet, o Ulu Demagog. Allah şerrinden korusun!

RAMAZAN ayıyla bizlere rahmet kapılarını açan Rabbimize hamd ü senalar olsun.

Bugüne de eriştik; inşallah en güzel şekilde tefekkür ve idrak ile bayrama da ulaşırız.

Tabiî bu Ramazan da mazlum bütün coğrafyalarda hazin geçiyor.

En başta Gazze, sahurumuzun ortasına çöktü. Biz çözmedikçe, her sahurumuza, her iftarımıza çöksün inşallah!

ABD’deki kapı bekçisi, “Gazze aklımda” dedi.

Lâdes tutuyor sanki. Her Siyonist gibi ahlâksız!

***

Ülkenin gündeminde, saatlerce sayılıp bavullarla taşınan paralar var.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun adamlarına ait görüntüler…

“Adam hâlihazırda Başkan, neden ‘aday’ diye yazıyorsun?” demeyin. Öyle derseniz, “14 Mayıs’a kadar hakkında anons edilirken Cumhurbaşkanı Yardımcısı deniliyordu” diye cevap veririm. O gün aday bile değildi. Zira Türkiye’de Cumhurbaşkanı Yardımcılığı makamına aday olunmuyor. Keşke olsa!

Bir de 1 Nisan 2024, kimin başkan olduğunu gösterecek.

6 Şubat Depremleri öncesinde takip ettiğim ve saygı dahi duyduğum fakat depremler sonrasında iyi niyetli olmadığına kanaat getirdiğim birinin baraj patlağı programına konuk olmuş CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. Henüz tanıtım videoları dönüyor ortalıkta.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a daha İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken sahibi olduğu lokantada yemek ısmarlamış. Parasını almamış. Erdoğan kendisine borçluymuş.

Espri de yapar zât-ı âlileri. Nasreddin Hocalığa da aday.

Gençlerden biri, “En baştan, sıfırdan bir metro temeli attınız mı?” diye soruyor. Kibrin hiddet patlaması işte o anda kıvılcım alıyor.

“Bana bir anlatsana, nasıl metro temeli atılır?!” diye soruya soruyla karşılık veriyor.

Sayın Aday, yalan söyleyen erkekler soruya soruyla karşılık verirler, yoksa siz öğrenemediniz mi gün bulamayıp da toplumun sinir uçlarını kaşımak için hassaten Ramazan’ın ilk günü öncesi rakı fotoğrafları atanlardan?

Bu hiddet o genç kıza öyle yetiyor ki, hani Cumhurbaşkanı Erdoğan için uydurdukları “Silivri şimdi soğuktur” saçmalığı var ya, kızın yüzünde “Beylikdüzü şimdi betondur” der gibi yansıyor.

Attıysan, sakince cevap ver de hizmetin neymiş öğrenelim. Tanıtımdan iki gün sonra, İsviçre tatilleriyle ünlü sözcüsü, rahmetli Kadir Topbaş’ın temelini attığı metroların bilgilerini paylaşıyor Zafer Şahin’e cevap diye.

Zafer ağabey haşlamadan hoşlanıyor belli ki…

Alttan bakıyorum, sağdan bakıyorum, soldan bakıyorum; İstanbul’da Sayın Aday’ın hizmeti, mezarlık ibriğiyle deniz hatlarında satılan çay bardağına dümen grafiği yerleştirmek.

Zaten kendisine bir tek üstten bakamıyorum. İzin vermiyor. Öyle tepede… Zira öyle büyük demagog. Evet, o Ulu Demagog. Allah şerrinden korusun!