“Küresel aşı baskısına boyun eğmeyeceğiz”

O günlerde kendisini arayarak “Küreselcilere alan açıyorsun, yanlış yapıyorsun!” diyen üst düzey bir AK Partiliyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikâyet eden kimdi? Size hakkı ve sabrı tavsiye edenlere karşı burun kıvırıp sonra da kahramanlığa soyunacaksanız, bu durumu görmezden gelemeyiz. Zira fazlasıyla sahte kahramana doyduk. Şiştik. İçimiz almıyor!

BAŞLIKTA yer alan ifadeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Kovid-19 virüsünün yeni varyantı” diye bilinen bir virüs hakkında sorulmuş bir soruya karşılık olarak kullandı.

“Küresel aşı baskısına boyun eğmeyeceğiz” ifadesi, elbette şeytan uşağı küreselcilere karşı verilen mücadeleyi aktarması bakımından önemli.

Peki, Sayın Koca niçin Salgın Bilim Kurulu’nun tavsiye ettiği bütün beyanları uygulamaktan o günlerde geri durmadı?

Aşısı olmayan insanlar ücretsiz izinle tehdit edildiler.

Seyahat etmek zorunda olan vatandaşlar garlarda, otogarlarda aşılandılar. 

Biontech’in kurucu ortağı ve mRNA ürünü Kovid-19 aşısının mucidi olup Almanya’da hakkında soruşturma yürütülen Uğur Şahin, sayelerinde ülkemizin sözde medar-ı iftiharı oldu, Kabine Toplantısı gibi memleketimiz için en üst düzey görüşmelerin yapıldığı toplantıya katıldı.

Kim buna önayak oldu?

O günlerde kendisini arayarak “Küreselcilere alan açıyorsun, yanlış yapıyorsun!” diyen üst düzey bir AK Partiliyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şikâyet eden kimdi?

Size hakkı ve sabrı tavsiye edenlere karşı burun kıvırıp sonra da kahramanlığa soyunacaksanız, bu durumu görmezden gelemeyiz. Zira fazlasıyla sahte kahramana doyduk. Şiştik. İçimiz almıyor!

Yine de haydi bakalım, inşallah bir baskı görmeyiz.

Görürsek, hatırlatmaktan çekinmeyiz.

***

Türkevi’ni ziyareti sonrasında bir yazı kaleme alarak Elon Musk’a dair bazı noktalara değinmiştim. Musk, Sağlık Bakanı Koca’nın beyanından sadece bir gün önce, Kovid-19 aşılarıyla alay ettiği bir paylaşım yaptı.

Musk, aşıların sözde koruma oranlarına ilişkin paylaşımında, “Bu haberleri duydunuz mu?” mealiyle, aşıların önce yüzde 100, sonra yüzde 93, sonra yüzde 70, sonra yüzde 63, yüzde 50’ye düşen gazete haberlerine yer verdi.

Aynı Musk, bir Türk Cumhurbaşkanı olan Erdoğan’dan sonra yine bir Türk Cumhurbaşkanı olan Macaristan Devlet Başkanı Novak ile, yine kucağında çocuğuyla görüştü.

Musk, Novak’ı ziyaretine ilişkin sosyal medya paylaşımlarında ise “Gelecek, çocukla gelecektir”, “Çocuk yapmak dünyayı kurtarmaktır” ve “Çocuk yoksa gelecek de yok” ifadelerini kullandı.

Ayrıca son günlerde Roma İmparatorluğu’na kafayı takmış gibi. Sürekli Roma’nın çöküşüne dair paylaşımlar yapıyor.

Evet, küreselci zannedilen bir adama dair birkaç detay işte bunlar.

Bu arada, Macaristan Başbakanı Urban ise, Macaristan Parlamentosu’nda yaptığı açıklamada, “İsveç’in NATO üyeliği acil bir konu değil, zaten İsveç için bir tehdit de yok” dedi.

Bunlar da detaydan…

***

Son olarak Karabağ’dan çıkarılan Ermenilerin verdiği fotoğraf kareleri hakkında bir notla yazımı sonlandırayım…

Meğer ülkemizde ne çok Taşnak ajitasyon uzmanı varmış. Karabağ’dan çıkarılan Ermeniler yeni bir soykırımla karşı karşıyalarmış.

Allah belânızı versin sizin!

Gebelerin karınlarındaki bebeleri çıkarıp katleden işgalciler gasp ettikleri yeri terk ediyorlar, o kadar!

Hem de usulünce, muntazam şekilde…

Ama Taşnaklar hâlâ aynı.

Ama bilmeliler ki, bu dünya, onların alıştıkları parazit dünyası değil artık. Nizam geliyor nizam!

Cenosit dursun boğazlarına inşallah!