İki ileri bir geri

Bize, sırf Devletimizi savunmak için verdiğimiz mücadele sürecinde yapılan hamleleri “Vardır bir hikmeti” diye anlatan hiçbir cümleyi kabul etmiyorum bu yüzden. Kabul edersem, bir FETÖ Haşhaşisinden ne farkım kalır, söyler misiniz?

FAİZİ de ayaklarımızın altına almak istemiştik oysa. Elimizden geleni yaptık, bütün inancımızla savunduk ve yazdık vahşi kapitalizme meydan okuyarak.

Fakat olmadı.

Yüzde 15’ten adeta çile çekerek yüzde 8 buçuğa indirilen faizin bir anda yeniden yüzde 15’e çekildiğini gördük.

Döviz korumalı vadeli mevduat çözümü meselesini de bugün bitirmeli öyleyse. Gariban elinde tuttuğu ufacık tasarrufunu Devlet’i için koşa koşa bozdururken, zengin daha zengin, fakir daha fakir olurken, bizler bütün gayretimizle sistemin hokkabazlarına karşı Recep Tayyip Erdoğan şahsında Devletimizi savunurken, bir günde aynı seviyeye çekiliverdik.

Anlamak güç. İki ileri bir geri gitmek ancak bu kadar mânâsız olabilirdi, oldu. Küresel çetenin güdümünde bir Türkiye var etmek hedefinde olanların bu ülkede neden iktidar olmak için hiçbir politika üretmediklerini daha iyi anlıyoruz artık. Zira onlar yönetmek riskine girmeden bu gariban milleti aşağılayabilme konforuna sahipler.

Göbeğini kaşıyan adam, makarnacı, kömürcü, koyun tayfa olarak etiketledikleri milletin ümitlerle, dualarla, gözyaşlarıyla, bedel ödeyerek, “Bu eşiği de geçtik, artık Türkiye Yüzyılı başlasın!” diyerek aştığı Mayıs 2023 eşiği de geçildi.

***

“Vardır bir hikmeti” sözü, ancak Allah’ın yarattığı eylemlerle ilgili söylendiğinde mümince.

Diğer şekilde bu sözü en çok FETÖ Haşhaşileri kullanıyorlardı. Herhâlde hâlâ öyleler.

Bize, sırf Devletimizi savunmak için verdiğimiz mücadele sürecinde yapılan hamleleri “Vardır bir hikmeti” diye anlatan hiçbir cümleyi kabul etmiyorum bu yüzden. Kabul edersem, bir FETÖ Haşhaşisinden ne farkım kalır, söyler misiniz?

Erdoğan’a ve onun şahsında bütün milletimize küfredenlerin önemli projeler için Külliye’ye davet edildiğini, inananlara hakaret etmeyi kendisine görev sayanların AK Partili bakanlık ve belediyelerden iş aldıklarını görmeye, bunlara şahit olmaya devam etmekte nasıl bir hikmet aranabilir?

Rüşvetçi, komisyoncu, FETÖ’cü olduğu toplumun en küçük alanlarında dahi bilinen ve güvenilmez bulunan isimlerin yine makamlara oturtulduğunu duymakta nasıl bir hikmet bulunur?

Ne için mücadele veriyorduk?

Ne için durmak yok, yola devam?

“Bugün Allah için ne yaptın?” sorusunu soranların ve bu soruya cevap verebilenlerin bu ülke. Yedirmeyeceğiz!